top of page
130534817_10223643621782356_6906747419114277189_o.jpg
beofen#3-01.png

טיולי אופניים עם באופן

צפון הנגב:

מיכיני אל יער ניר משה מומלץ 

- בתרונות רוחמה והחווה של צביקה.

- חוות השקמים דורות.

- פארק אשכול.

- יער להב.

- יער דבירה.

- דרך הפסלים בחצרים.

- שמורת פורה.

- בארי וחבל הבשור.

- צאלים.​

מרכז:

-יער בן שמן מומלץ

- יער חרובית ותל צפית

- פארק קנדה.

- הירקון.

דרום:

- ים המלח - נחל סדום, נחל פרצים מומלץ.

- שדה בוקר.

- מצפה רמון.​

צפון:

-  נחל אלכסנדר מומלץ.

- נהר הירדן 

- עמק החולה

מומלץ צפון הנגב

צפון הנגב

טיול מודרך ממושב יכיני בצפון הנגב אל יער ניר משה

הטיול מעגלי, יוצא ממושב יכיני ומגיע אל יער ניר משה בדרך ישנן כמה אופציות בהן ניתן להחליט ולהתאים את אורך המסלול בהתאם לקבוצה. המסלול עובר דרך נקודות תצפית מרשימות ביופיין על כל האזור ואחת מהן שדרכה חובה לעבור זו תצפית חלילי הרוח שמשם אפשר לתצפת על המרחבים הפתוחים שנפרסים לעינינו הכוללים שדות חיטה מוריקים, חוות בודדים שניתן להבחין בהן על הגבעות ובימים עם ראות טובה רואים את הרי חברון בצורה מרשימה ביופיה באופק. ביער עצמו אפשר לעצור באזורים המיועדים להתרעננות והפסקת קפה/תה.בתקופת החורף היער רווי בצבעים של ירוק ואדום מרוב כמות הכלניות והוא אחד מהמוקדים המרשימים שיש לפסטיבל "דרום אדום" להציע. 

משך הטיול: 1.5 - 2 שעות

מומלץ מרכז

מרכז

טיול מודרך ביער בן שמן

נקודת היציאה לטיול המעגלי היא בפארק מקסיקו שביער בן שמן. שם ניתן לחנות בחניון קק"ל ולפתוח את היום בארוחת בוקר טובה תוך הנאה רצופה מהנוף וכמובן להתחיל בדיווש מהנה..

מי אמר שבמרכז הארץ זה רק רכבים פקקים ובניינים תל אביביים גבוהים ? בלב גוש דן מסתתר לו יער בן שמן הירוק הגדול בתוואי בגבעתי במעט והמהפנט ביופיו אשר נותן קצת ריפרש לחיים ולריאות במרכז הארץ. ביער ישנו מגוון רחב של אופציות רכיבה לכל הרמות- מרכיבה על גבי שבילים רחבים מיוערים ומוצלים ועד לשבילי סינגלים מסולעים ,מאתגרים, משופעים וסוחטי אדרנלין. הפריחה מתחלפת ומגוונת לאורך כל השנה את המסלול ניתן להרכיב כך שיעבור דרך כמה נקודות עניין ואתרים ארכיאולוגיים - "המערה הרומית", "הפגודה התאילנדית", "ביר אשמי",  "תל גמזו" ועוד.

 

משך הטיול : 1.5 - 2 שעות  

מומלץ דרום

דרום

טיול מודרך אזור ים המלח נחל סדום ונחל פרצים

נקודת התחלת המסלול היא בסמוך לצומת זוהר.

חוויה שלעת רוכבים רבים היא חוויה רוחנית. החוויה כוללת את אחד המסלולים האטרקטיביים ביותר שיש למקום הנמוך בעולם להציע - וואדיות מדבריים, נוף הררי, תצפית על הר סדום, סוגי קרקע מדבר מעניינים, וציורי קיר שהטבע שירבט לו. הרכיבה לאורך המסלול מביאה אותנו אל הקטע הקניוני שלו תוך דיווש עוברים בסמוך למערת הקמח שכיום סגורה לכניסה עקב קריסתה. המסלע שעל גביו מתקדמים הוא רך ופריך ונקרא "תצורת הלשון". זהו מסלע המורכב מאלפי שכבות דקות שהורבדו בקרקעיתו של אגם הלשון הקדום.

המסלול מתאים מאוד לרכיבה בליל ירח מלא כיוון שהמסלע הבהיר בוהק היטב בחושך לאורו של הירח.

משך הטיול: 1.5 - 2 שעות

צפון

מומלץ צפון

טיול מודרך אזור ים המלח נחל סדום ונחל פרצים

את הטיול מתחילים בחניון מרווח בפארק איטליה. ישנן כמה אופציות לאורכי מסלול שונים בהתאם לרמה, החל מ5 ק"מ עבור משפחות או כמה עשרות קילומטרים לרכיבות ארוכות ומאתגרות יותר במקצת. נקודות עניין באזור נחל אלכסנדר - פארק צבי הנחל בו מצוי "הצב הרך", חורבת סמארה, שפך הנחל לים ועוד. מסלול המשפחות הקצר סלול ברובו, נוח לרכיבה וכולל פינות חמד מוצלות עם תצפיות רבות על הנוף.

נחל אלכסנדר הוא עמוד שדרה של מרחב טבע ונוף, העובר בין שדות מעובדים ומאגרי מים, חורשות ומצפורים - עולם של טבע ושלווה לא רחוק מהגוש העירוני הצפוף ביותר בישראל. בקטע שבין פארק איטליה לפארק צבי הנחל זורמים בנחל מים כל ימות השנה, אם כי ערוצו צר יחסית. מקורות המים הזורמים דרך קבע בקטע זה של הנחל הם בעיקר מי תהום, מי נקז הזורמים מהשדות המעובדים ומי שפכים מטוהרים.

משך הטיול: 1.5 - 2 שעות

bottom of page